Motoryzacja

Samochody do drewna. Przegląd najpopularniejszych ciężarówek.

samochody do drewna

Czym należy się kierować wybierając samochody ciężarowe do drewna? Jakie ciężarówki są najlepsze do dłużycy? Tego wszystkiego dowiesz się z dzisiejszego artykułu. Opowiemy w nim trochę na temat samochodów specjalnych do drewna. Wybór takiego pojazdu wcale nie jest bowiem łatwy – warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę!

A gdzie można kupić samochody do transportu drewna? Jednym z najlepszych miejsc jest znany portal truck. To miejsce, gdzie spotykają się profesjonaliści z branży transportowej. Nie ma tam handlarzy z przypadku – ogłoszenia zamieszczają wyłącznie firmy, które działają w tej branży. Można mieć zatem pewność, że jakość oferty jest naprawdę wysoka!

Transport drewna – tarcica, a papierówka

Jaki napęd do takiego auta? Patrząc na opinie użytkowników, ciężarówki do drewna powinny mieć najlepiej napęd 6×4, a także być wyposażone w zwolnice oraz resory. Jeżeli do pokonania jest nieco trudniejszy teren to zawsze można rozważyć auto z półosią. W przypadku aut z rozwiązaniem 6×6 istnieje ryzyko, że po większym deszczu zwyczajnie nie wjadą do lasu.

samochody do drewna

Najczęściej polecane marki

Jaki samochód do transportu drewna wybrać? Tak naprawdę, przy wyborze odpowiedniego auta kierujemy się takimi samymi zasadami jak w przypadku innych ciężarówek. Jeżeli kupujemy używaną ciężarówkę do przewozu drewna, to warto sprawdzić, czy wszystkie elementy służące do tego celu działają poprawnie.

Sprawdź również: Jaką koparkę kupić do swojej firmy budowlanej? Kołową czy gąsienicową?

A co do tego jaką markę wybrać – to temat otwarty. Takie auta jak Mercedes czy Volvo będą najdroższe w zakupie oraz eksploatacji, ale jednocześnie wolno tracą na wartości. Mamy też choćby Scanię czy DAF-a- może nie aż tak niezawodne jak wymienione przed chwilą marki, ale znacznie tańsze w serwisowaniu.

Solówka czy naczepa? Jaki rodzaj samochodu do drewna wybrać?

Do transportu dłużycy (aczkolwiek nie tylko) zdecydowanie polecamy naczepę. Jest to po prostu znacznie wygodniejsza opcja. Pamiętać tylko należy, aby była oparta o resory, a nie zawieszenie poduszkowe. Dodatkowo, warto zadbać o to, aby wózek w naczepie był skrętny. Inaczej, jest ryzyko, że w wielu miejscach w lesie możesz zwyczajnie się nie wyrobić.

Dodaj komentarz