TechnologiaMotoryzacja

Program do rozliczania i ewidencji czasu pracy kierowców

ciężarówka i osobówka

Działalność w branży transportowej wymaga nieustannych inwestycji i rozwoju firmy. To jednak nie tylko kupowanie coraz to nowszych pojazdów, ale także koszty związane ze sprawami typowo pracowniczymi. I choć nie są to wydatki obligatoryjne, to trudno wyobrazić sobie działalność w tej branży bez odpowiednio dobranego programu dla firm transportowych. 

Dlaczego warto inwestować w nowoczesne oprogramowanie dla firm transportowych?

Twoja firma działa w branży transportowej już wiele lat? Masz ludzi, którzy od podszewki znają wszystkie kwestie związane z rozliczaniem czasu pracy kierowców? Zapewne tak o sobie mogłoby powiedzieć wielu właścicieli przedsiębiorstw związanych z logistyką. Warto jednak wiedzieć, że inwestycja w oprogramowanie dla firm transportowych to przede wszystkim wybór wygodnej formy rozliczeń.
Co potrafi program dla firm transportowych do rozliczania kierowców? To rozwiązanie, które pozwala na prowadzenie szczegółowej ewidencji czasu pracy każdego kierowcy, który współpracuje z firmą. Dzięki temu, osoby odpowiedzialne za kontrolę czasu pracy otrzymują jasną informację na temat:

  • Rozliczania diet czy ryczałtów (delegacji)
  • Wyznaczanie czasu pracy
  • Automatyczne naliczanie dodatków
  • Wysokości pensji każdego z kierowców 
  • Wartości premii dla każdego z kierowców

Tego rodzaju oprogramowanie samodzielnie oblicza wszystkie z tych wartości. Korzyścią dla Ciebie i Twojej firmy jest przede wszystkim ogromna oszczędność czasu dla działu kadr i płac.

A ponadto, nie musisz martwić się o błędy które to, nie ma się co oszukiwać, zdarzyć się mogą przecież każdemu. Algorytmy zastosowane w takich programach gwarantują poprawność wszystkich obliczeń.


Z perspektywy właściciela takiego przedsiębiorstwa, odpowiednio dobrany program dla firm transportowych to także możliwość skupienia się na rozwoju firmy – celach strategicznych, zamiast rzeczach operacyjnych, takich jak rozliczanie pracowników. Wszystkie informacje na temat rozliczania pracowników w Twojej firmie dostaniesz w formie czytelnych tabelek – nie musisz już samodzielnie tego analizować czy wręcz tracić czasu na pilnowanie działu kadr i płac.


Jakie oprogramowanie dla firm transportowych wybrać? Jednym z najpopularniejszych na rynku rozwiązań do rozliczenia czasu pracy kierowców jest system o nazwie 4Trans. Jak działa, z jakich modułów się składa – wszystko to przeczytasz w kolejnych akapitach.

Co to jest System 4Trans?

System 4Trans jest czymś w rodzaju CRM, tylko że dla pracowników firmy. Jego rolą jest wspomaganie kadr i płac w zakresie kontroli oraz zarządzania firmą transportową. To rozwiązanie modułowe, a poszczególne jego składowe pozwalają jeszcze sprawniej prowadzić firmę transportową.

Z jakich modułów składa sie System 4Trans?

Ten program dla firm transportowych oparty jest o następujące moduły:

  • Tachoscan
  • Rozliczenia
  • Manipulacje
  • Mobile

Do czego służy każdy z nich? Wyjaśniamy poniżej.
Moduł o nazwie Tachoscan to narzędzie, które ułatwi Ci zarządzanie danymi pochodzącymi z kart kierowców, tachografów cyfrowych czy wykresówek. Dzięki niemu, możesz mieć pewność, że praca wszystkich przewoźników w Twojej firmie transportowej odbywa się zgodnie z przepisami, a w razie kontroli PIP, ITD czy nawet służb zagranicznych masz dostęp do czytelnych raportów.


Z kolei moduł Rozliczenia to pewność szybkiego oraz bezbłędnego rozliczenia czasu pracy kierowców. Pobiera dane z kart oraz tachografów, tworząc pełną ewidencję aktywności wszystkich pracowników. Nie musisz już sprawdzać czy wykonują oni pracę zgodnie z kodeksem pracy, ani samodzielnie tworzyć grafiku obecności pracownika – oprogramowanie do firmy transportowej zrobi to za Ciebie! A co bardzo istotne, umożliwia rozliczanie zarówno za pracę na terenie Polski, jak również Niemiec, Francji czy Norwegii. 


Moduł o nazwie Manipulacje to sposób na szybkie odkrycie wszelkich nieprawidłowości, jakich mogą dopuścić się kierowcy pracujący w Twojej firmie. Pozwala łatwo wykryć ewentualne zmiany przy tachografach czy nieużywanie kart kierowców. Dzięki niemu, chronisz budżet swojej firmy przed ewentualnymi karami za fałszowanie danych. 


A rozwiązanie o nazwie mobile to nic innego jak aplikacja na telefon, która pozwala na zdalne odczyty danych i rozliczanie kierowców. Co ważne, dostępna jest w aż 5 wersjach językowych. 

Dodaj komentarz