BiznesNauka

Szkolenia logistyczne – najważniejsze tematyki szkoleń

szkolenie logistyczne

Szkolenia logistyczne – najważniejsze tematyki szkoleń

Nawet 90% naruszeń popełnianych przez kierowców zawodowych wynika z niewystarczającej znajomości aktualnych regulacji prawnych. W grę wchodzi nie tylko coraz ściślejsza kontrola czasu pracy kierowców przez różne służby, ale także inne czynności. Każdy, kto ma zawodowo związek z logistyką bądź wykonuje obliczanie czasu pracy kierowcy, powinien dbać o aktualność swojej wiedzy. Szkolenia z czasu pracy kierowców to idealny sposób na to, aby być na bieżąco z tymi regulacjami. 

Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniach?

Szkolenia z rozliczania czasu pracy kierowców nie są obowiązkowe, ale niosą za sobą sporo korzyści. Przede wszystkim – dla samej firmy. Ograniczenie naruszeń w tym zakresie to przede wszystkim znacznie mniejsze straty w budżecie przewoźnika. Nie ma się co oszukiwać – kary za przekroczenie czasu pracy kierowcy w Polsce potrafią być bardzo dotkliwe. O innych krajach Unii Europejskiej już nawet nie warto wspominać. 

Szkolenia z logistyki to idealny sposób na uporządkowanie i zaktualizowanie wiedzy w tym zakresie. Warto regularnie uczestniczyć w tego rodzaju kursach.

Czy tylko szeregowi pracownicy powinni iść na takie szkolenie? A może właściciel firmy transportowej powinien uczestniczyć w szkoleniach dla logistyki? Może się to wydawać lekko pozbawione sensu, skoro ma od tego ludzi w firmie. Warto jednak pamiętać, że wiedza zdobyta w trakcie tego rodzaju kursów jest przydatna każdej osobie działającej w branży. Znając najnowsze regulacje prawne można nie tylko lepiej kontrolować pracowników, ale także skuteczniej zatrudniać nowe osoby. 

Pamiętajmy też o tym, że szkolenia logistyczne nie tylko uczą przepisów, ale również uczą postępowania w przypadku, gdy już trafi się kara. W trakcie kursów dla transportu dużo mówi się również o praktykach służb kontrolnych w różnych krajach, co może dodatkowo chronić firmowy budżet przed ewentualnymi stratami. 

szkolenia dla firma transportowych

Rozliczanie i ewidencja czasu pracy

Czego właściwie dowiesz się w trakcie szkoleń logistycznych? Tego rodzaju kursy poruszają najważniejsze zagadnienia, które mają wpływ na codzienną pracę osób rozliczających pracę kierowców. Dotyczy to zarówno ważnych zmian w przepisach, jak również prowadzenia dokumentacji wewnątrzfirmowej. Oprócz tego, szkolenia dotykają tematyki ewidencji czasu pracy w całej Europie, jak również kwestii rozliczenia kosztów z delegacji (czyli każdej podróży służbowej). I wreszcie kolejna sprawa – czyli kontrole PIP. Jak się do nich przygotować? Czego można się spodziewać? Tego dowiesz się również w trakcie szkoleń dla logistyki. 

Wybierz szkolenia prowadzone przez doświadczonych trenerów

Szkolenia logistyczne to niemała inwestycja. I nie chodzi tu bynajmniej o sam koszt uczestnictwa w takim kursie, ale raczej o wydatek czasowy. W transporcie sezon trwa praktycznie cały rok, a nieobecność pracowników, którzy akurat musieli pójść na szkolenie, to kolejne koszty dla firmy. 

Wybierając szkolenie transportowe warto zatem pomyśleć o tym, co naszym pracownikom da uczestnictwo w nim. Bardzo wiele kursów jest nastawionych na przekazanie samej teorii. Choć nie ma w tym nic złego – bo w końcu rolą szkoleń transportowych jest właśnie szerzenie wiedzy – o tyle po wyjściu z takiego kursu wielu uczestników czuje niedosyt. Niby wiedza jest, wszystko jasne, tylko jakoś tak… trudno przełożyć to wszystko na praktykę. 

Co powiesz na szkolenia logistyczne, które dopasowane są do realnych potrzeb Twojej firmy? Prawdziwe case studies, szyty na miarę program wykładów oraz tematy szczególnie dotykające realnych problemów Twojej firmy. 

Takie właśnie są szkolenia Inelo. To gama kursów dla transportu, które nie tylko przekazują wiedzę, ale przede wszystkim dopasowane są do prawdziwych oczekiwań uczestników. Jak zapewniają sami autorzy tych szkoleń, program każdego z nich jest opracowany indywidualnie, zgodnie z konkretnymi potrzebami danego klienta. Wszystkie cykle szkoleniowe poprzedzone są analizą i ustaleniem oczekiwań odbiorców. Poza tym, przebieg każdego szkolenia jest zwykle tak opracowany, by zdobyte w trakcie umiejętności dało się zastosować w praktyce. 

Warto przy tym dodać, że szkolenia Inelo prowadzone są przez kadrę z wieloletnim doświadczeniem. To ludzie, którzy łączą szeroką wiedzę z umiejętnością jej przekazywania. Przez cały okres działalności firmy na rynku, szkolenia Inelo zdobywały wiele wyróżnień. W latach 2016-2018, Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej rokrocznie przyznawało nagrody tej firmie za prowadzenie szkoleń.

Dodaj komentarz