Przemysł

Zastosowanie podnośników koszowych i podestów ruchomych

podnośnik koszowy

Podnośniki są specjalnym rodzajem urządzeń dźwigowych, które znajdują szerokie zastosowanie w różnego rodzaju pracach przeprowadzanych na wysokościach. Dobór właściwego urządzenia jest kluczowy w kontekście bezpieczeństwa pracowników oraz efektywności realizowanych prac. Do wyboru przedsiębiorców z rozmaitych branż są m.in. podnośniki koszowe, nożycowe i masztowe

Jakie są ich najczęstsze zastosowania? Od czego zależy koszt ich wynajmu i gdzie można wynająć nowoczesne urządzenia z tej kategorii? 

Jak są najczęstsze zastosowania podestów ruchomych?

Podnośniki to podesty ruchome, które służą przede wszystkim do przemieszczania osób na stanowiska robocze oraz do przeprowadzania prac na wysokościach. Stanowiąc nowoczesną alternatywę dla drabin i rusztowań – są niezbędne podczas wykonywania różnego rodzaju prac na wysokościach, m.in.: budowlanych, remontowych, konserwatorskich i montażowych. 

Podnośniki wykorzystywane są więc przez firmy budowlane i wykończeniowe, firmy dekarskie i blacharskie, firmy świadczące usługi porządkowe i elektryczne, firmy zajmujące się instalacją reklam wielkoformatowych, ale również w: centrach logistycznych, magazynach wysokiego składowania oraz sklepach wielkopowierzchniowych. Podnośniki można również zobaczyć w akcjach przeprowadzanych przez służby ratunkowe (np. straż pożarną) czy podczas realizacji specjalnych projektów artystycznych (tworzenie graffiti na elewacjach budynków). 

Może Cię zainteresować: Co to podnośnik kosztowy i kiedy go używać?

Typowe zastosowanie podnośników koszowych

Podnośniki koszowe to podnośniki cieszące się największą popularnością, przede wszystkim ze względu na uniwersalność ich zastosowania oraz szeroki wybór urządzeń w tej kategorii. Podnośniki koszowe różnią się napędem (elektryczne, akumulatorowe i dieslowe), dopuszczalną ładownością (do 230 kg) oraz maksymalnym wysięgiem (do 18 metrów) i maksymalną wysokością roboczą (do 24 metrów). To urządzenia, które mogą być użytkowane zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz – bez względu na rodzaj podłoża czy warunki atmosferyczne. Zapewniają optymalne warunki do pracy na wysokościach – maksymalny komfort i bezpieczeństwo pracownika. 

Przegubowe podnośniki koszowe to maszyny o bardzo dużym zasięgu roboczym, umożliwiającym wykonywanie manewrów w szerokim zakresie. Dzięki temu tzw. przegubowce mogą być z powodzeniem stosowane podczas prac przeprowadzanych w miejscach trudno dostępnych, np. w których nie ma możliwości ustawienia maszyny bezpośrednio pod lub przy docelowym stanowisku pracy na wysokości. Ustawienia urządzenia bezpośrednio pod miejscem pracy wymagają z kolei teleskopowe podnośniki koszowe. 

Od czego zależy koszt wynajmu

Podnośniki to szeroka kategoria urządzeń będących ruchomymi podestami przejezdnymi (samojezdnymi lub holowanymi), w której znajdują się maszyny różniące się m.in. gabarytami, zasięgiem, udźwigiem itp. Inwestycja w zakup podnośnika dla firmy czy przedsiębiorstwa nie zawsze jest uzasadniona – wówczas zdecydowanie lepszym pomysłem jest wynajęcie wybranego urządzenia. 

Koszt wynajmu zależy od kilku najważniejszych kwestii:

  • czas wynajmu (dostępne są opcje wynajmu krótkoterminowego i długoterminowego, najlepsze firmy oferujące podnośniki na wynajem zapewniają indywidualne podejście do każdego klienta, a co za tym idzie – indywidualną i bezpłatną wycenę);
  • koszt transportu podnośnika (istotna jest odległości oddziału firmy wynajmującej podnośnik od przedsiębiorcy wynajmującego urządzenie, często najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie podnośnika od firmy, która posiada minimum kilkadziesiąt oddziałów na terenie kraju, co pozwala do minimum obniżyć koszty związane z transportem maszyn do i od klientów);
  • rodzaj i parametry podnośnika (im większe, bardziej zaawansowane i droższe urządzenie – tym koszt jego wynajmu jest wyższy, warto wybrać firmę oferującej podnośniki na wynajem, której flota to minimum kilkaset urządzeń – w ten sposób zyskujemy pewność, że oferta będzie optymalnie dopasowana do naszych potrzeb, a cena wynajmu nie będzie wygórowana). 

Gdzie wynająć podnośniki koszowe lub podesty ruchome?

Rynek wynajmu podnośników stale się powiększa, dzięki czemu potencjalni klienci mają możliwość skorzystania z usług tej firmy, która zagwarantuje im najlepsze warunki, indywidualne podejście i obsługę na najwyższym poziomie, konkurencyjne ceny oraz zróżnicowaną flotę urządzeń – nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie oraz sprawnych i bezpiecznych. Przykładem takiej firmy jest Kiloutou, której oferta jest dostępna na stronie: podnosniki.pro.

Kiloutou jest sieciową, francuską wypożyczalnią profesjonalnego sprzętu budowlanego. W polskich oddziałach firmy, zlokalizowanych w 34 największych miastach naszego kraju, znajduje się ponad 1300 podnośników na wynajem krótkoterminowy lub długoterminowy. Podnośniki koszowe (przegubowe i teleskopowe), nożycowe i masztowe oferowane przez Kiloutou to urządzenia najlepszych producentów: Genie, Haulotte, JLG, Manitou, Sky Jack i Terex. Wypożyczalnia gwarantuje indywidualne podejście do klienta (z darmową wyceną usług!), minimum formalności, szybki transport urządzeń w dowolne miejsce w Polsce oraz profesjonalny serwis (z gratisową maszyną w razie awarii!) i pełne wsparcie techniczne podczas całego okresu trwania wynajmu. 

Dodaj komentarz