Przemysł

Piaskowanie pneumatyczne

Piaskowanie jest procesem technologicznym, pozwalającym na dowolne kształtowanie powierzchni w zależności od potrzeb. Proces ten przeprowadzany jest na powierzchniach betonowych, drewnianych czy innych, które podatne są na działanie strumienia piasku. Piaskowanie wymaga użycia wysokiej jakości sprzętu oraz dużej precyzji i przestrzegania zasad BHP.

Przeznaczeniem piaskarek pneumatycznych jest obróbka strumieniowo-ciśnieniowa powierzchni z użyciem sprężonego powietrza i zamontowanego ścierniwa. Piaskarka pneumatyczna to zwykle urządzenie mobilne, co pozwala na łatwiejszy dostęp do piaskowanej powierzchni, a tym samym szybszą i efektywniejszą pracę. W zależności od zastosowanego ścierniwa pozwala na uzyskanie określonego efektu na piaskowanej powierzchni.

maszyny do piaskowania

Piaskowanie powierzchni przy użyciu piaskarki pneumatycznej ma na celu jej oczyszczenie, ujednolicenie i wygładzenie lub nadanie określonego poziomu chropowatości. Aby uzyskać pożądany efekt, konieczny jest dobór odpowiedniej jakości i przeznaczenia sprzętu, np. dysz do piaskowania, od których zależy prędkość czy natężenie szlifu na piaskowanej powierzchni.

Maszyny do piaskowania wykorzystuje się w pracach budowlanych na szeroką skalę, jak i prywatnych, niewielkich inwestycjach. Mobilność i nieduża wielkość niektórych piaskarek pozwalają na łatwiejszą pracę urządzeń, zachowując przy tym wydajność i skuteczność. Tak przygotowana powierzchnia jest gotowa do jej zabezpieczenia i dalszych prac budowlanych.

Dodaj komentarz