Nauka

Książki do nauki angielskiego biznesowego, z których warto się uczyć

wydrukowana książka

Do skutecznego porozumiewania się po angielsku w biznesie nie wystarczy jedynie podstawowe słownictwo. Będziesz potrzebować odpowiedniej terminologii, która jest niezbędna do prowadzenia rozmów biznesowych czy negocjacji. Nauka angielskiego biznesowego powinna odbywać się więc przy użyciu merytorycznych, stworzonych do tego celu podręczników, dzięki którym zrozumiesz specyfikę tej komunikacji. Najlepsze podręczniki zawierają ćwiczenia pomagające w zdobyciu słownictwa biznesowego, a także teksty zaczerpnięte ze znanych oraz cenionych pism branżowych. Pozwoli Ci to poznać angielski biznesowy w praktyce. 

Znaleźliśmy dla Ciebie najlepsze na rynku podręczniki i książki biznesowe do nauki angielskiego, zapewniające ciekawe opracowanie tematów z tej branży.  

The Business 2.0, autorzy: John Allison, Paul Emmerson, wydawnictwo Macmillan

The Business 2.0 to seria podręczników obejmująca cztery poziomy znajomości języka – B1, B1+, B2 oraz C1. Rozpoczęcie nauki od poziomu B1 pozwala na zgłębienie pojęć na wyższym od podstawowego poziomie, co ma sens w przypadku osób chcących poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie. W podręcznikach z serii bardzo ciekawym elementem są sekcje „Internet research” zachęcające do samodzielnych poszukiwań danych zagadnień w internecie. Takie rozwiązanie może być sposobem na zadanie domowe, dzięki któremu na kolejnych zajęciach podyskutujesz z pozostałymi uczestnikami kursu ćwicząc nowo poznane słownictwo.  

New Insights into Business, autorzy: Graham Tullis, Tonya Trappe, wydawnictwo Longman

New Insights into Business to podręcznik przeznaczony do nauki biznesowego angielskiego na poziomie B+. Dzięki niemu poznasz kluczowe pojęcia z tematyki związanej ze strukturą firmy, procesem rekrutacyjnym, handlem detalicznym i zagranicznym, franczyzą, jak również marketingiem, rynkiem papierów wartościowych oraz fuzjami i przejęciami. Nauczysz się pisać, mówić, a także rozumieć ze słuchu.  

Intelligent Business, autorzy: Irene Barrall, Christine Johnson, Tonya Trappe, Graham Tullis, wydawnictwo Pearson

Intelligent Business to kolejna seria stworzona do kilku poziomów językowych, ale w tym przypadku autorzy objęli zakresem aż 5. Oznacza to, że elementów języka biznesowego nauczysz się już od podstawowego poziomu. Podręczniki zawierają wiele tekstów do czytania oraz powiązanych z nimi ćwiczeń, które pozwolą Ci skutecznie poznawać słownictwo biznesowe. Warto wspomnieć, że autorzy Intelligent Business korzystali z pomocy The Economist – renomowanego czasopisma z branży finansowej.    

Market Leader, autorzy: David Cotton, David Falvey, Simon Kent, Nina O’Driscoll, wydawnictwo Pearson

Seria Market Leader również obejmuje kilka poziomów znajomości języka. Nauka zaczyna się od poziomu A1/A2, a kończy na C1. Co ciekawe, w podręcznikach Market Leader znajdziesz oryginalne artykuły pochodzące ze stron portalu informacyjnego Financial Times, co pozwoli Ci zdobywać wiedzę na podstawie niezwykle wartościowych w świecie biznesu źródeł. Wśród tematów, jakie omówiono w podręcznikach, są: fuzje, rynki finansowe, a także marketing czy zarządzanie zasobami ludzkimi.  

Business English Handbook, autorzy: Paul Emmerson, wydawnictwo: Macmillan

Business English Handbook to podręcznik służący do rozbudowania umiejętności językowych, ponieważ przeznaczony jest dla osób znających angielski na poziomie B2/C1. Autor wyjaśnia definicje z zakresu rynków finansowych, księgowości, zarządzania operacyjnego, procesów produkcji i dystrybucji, a także struktury korporacyjnej, zasobów ludzkich oraz gospodarki – krajowej i światowej. Nauka słownictwa możliwa jest dzięki mapom myśli oraz bardzo wielu ćwiczeniom pozwalającym również skutecznie utrwalać opracowany materiał. Podręcznik został podzielony na trzy sekcje: zagadnienia biznesowe, ćwiczenia na rozumienie ze słuchu oraz skuteczną komunikację, dzięki której nauczysz się przedstawiać dane, wygłaszać prezentacje oraz prowadzić dyskusje. Ćwiczenia na rozumienie ze słuchu zawierają z kolei wywiady z pracownikami międzynarodowych firm, wśród których są managerowie oraz dyrektorzy.  

Zobacz także tutaj: https://www.bs-ict.pl/blog/z-jakiego-slownika-jezyka-angielskiego-korzystac

Pozostałe książki

Jeśli podręczniki nie będą dla Ciebie wystarczającym źródłem wiedzy z zakresu biznesowego angielskiego, możesz również sięgnąć po publikacje pozwalające na pogłębienie zasobu słownictwa bądź skuteczne uporządkowanie go. Pozycje tego typu oferuje między innymi Cambridge University Press.

Dodaj komentarz