Nauka

E-Learning. Mistrzostwo w języku obcym bez wychodzenia z domu

Jednym z atutów internetu jest bez wątpienia możliwość korzystania z kursów i szkoleń on-line. Dla wielu zapracowanych i zbieganych ludzi to jedyna możliwość dokształcania się w czasie wolnym – nie tracą go dodatkowo na dojazdy i stanie w korkach. Także kursy językowe coraz częściej odbywamy w sieci, co wcale nie zmniejsza, wręcz przeciwnie,  ich wartości merytorycznej i metodologicznej, a dla osób nieśmiałych lub źle czujących się w grupie jest dodatkowym walorem przesądzającym o podjęciu doskonalenia zawodowego. Możliwość uczenia się w wybranym czasie i miejscu, swoboda dysponowania materiałami edukacyjnymi oraz pozostawanie w stałym kontakcie z lektorem, native speakerem oraz innymi uczestnikami kursu językowego to niezaprzeczalne wartości jakie niesie ze sobą e-lerning.

Lekcje żywego języka

Kursy i szkolenia on-line mają to do siebie, że materiały edukacyjne zawsze są w zasięgu ręki – bo są dostępne w sieci. Możesz do nich wracać tyle razy, ile tego potrzebujesz. Nie istnieje ryzyko zgubienia notatek, ćwiczeń czy podręcznika. E-lerning to obraz i dźwięk, to żywy język słyszany na filmie, w audycji radiowej, w bezpośredniej rozmowie.Dobra platforma e-lerningowa jest stale rozbudowywana i uzupełniana – to proces, który dzieje się na oczach kursantów, dzięki czemu mają oni pewność, że uczą się nie tylko żywego języka, ale także otrzymują sprawdzone informacje na temat kultury krajów, w których język ten jest używany.

Może Cię również zainteresować art. na temat: Tłumaczenia stron

Świat cyfrowych możliwości

Można mieć pewność, że popularność kursów językowych on-line będzie stale rosła. Da się z nich przecież korzystać w nietypowych porach i miejscach – w przerwach w pracy, w godzinach nocnych, w podróży. E-lerning, jak żadna inna forma uczenia się, nie stawia ograniczeń czasowych i wiekowych. Dla młodych ludzi jest wręcz naturalniejszym sposobem zdobywania wiedzy, niż tradycyjne przesiadywanie nad książką. Pokolenie cyfrowych nomadów jako pierwsze i najważniejsze źródło wiedzy traktuje właśnie internet. Tutoriale i streamy na platformach cyfrowych i w mediach społecznościowych traktuje jako immanentny składnik samodoskonalenia poza sformalizowanymi i skostniałymi strukturami szkoły. Języki obce wchłania więc młode pokolenie niejako przy okazji – surfując po sieci, częściej ma okazję kontaktować się z ludźmi z całego świata w ich rodzimych językach, głównie angielskim. Ale i starsi nie pozostają w tyle. Między bajki można włożyć opowieści o tym, że ludzie w pewnym wieku (jakim?) boją się komputerów i świata cyfrowych możliwości. To oni stanowią coraz większą grupę kursantów on-line. To oni mają czas i chęci, żeby zaczynać od zera albo doskonalić dawno zdobyte umiejętności już nawet nie dla celów zawodowych, choć często także, ale głównie dla przyjemności.

Natychmiastowe efekty

Doskonałym rozwiązaniem w e-lerningu jest możliwość natychmiastowego sprawdzania swoich osiągnięć i bieżącej kontroli postępów zarówno se strony ucznia jak i nauczyciela. Wypełniasz test on-line i od razu wiesz, co jest dobrze, a co źle. Nie ma odroczenia w czasie, nie ma czekania na wynik testu, nie ma czerwonych długopisów. Uczysz się szybciej, błędy korygujesz w czasie rzeczywistym i z dnia na dzień nabywasz kolejne kompetencje językowe. Mało tego: masz dostęp do wielu różnorodnych źródeł języka mówionego – oficjalnego, literackiego, potocznego, slangowego. Słuchasz, porównujesz, łapiesz słówka, akcent, idiomy. Nie musisz czekać na lekcję z native speakerem. Przez cały czas jesteś zanurzony w języku, którego się uczysz.

Wato wykorzystać możliwości i szanse jakie dają kursy on-line.To idealne rozwiązanie, kiedy chcemy zacząć naukę od zera, kontynuować zdobywane umiejętności  w dogodnych dla nas warunkach albo poszerzać swoje językowe kompetencje szybciej niż na kursie stacjonarnym. E-lerning to rozwiązane dla wszystkich, którzy mają silną motywację wewnętrzną i uparcie dążą do stawianych sobie
celów ze świadomością, że to od osoby uczącej się i jej podejścia do kursu językowego zależy naprawdę wiele. No i tych, którzy zawsze i wszędzie lubią mieć koniec języka za przewodnika.

Dodaj komentarz