Biznes

Dlaczego karta podarunkowa to dobry sposób na zmotywowanie i docenienie pracownika?

karta podarunkowa

Odpowiednia motywacja odgrywa bardzo duże znaczenie zarówno w życiu prywatnym, jak i osobistym. Dzięki niej nasze życie nabiera dynamiki, jesteśmy skłonni chętniej podejmować nowe wyzwania, szkolić się i rozwijać. Właściwa motywacja ma ogromne znaczenie w pracy zawodowej, a skutecznie dobrane narzędzia motywacyjne napędzają pracowników do działania. Dlatego kompetentny pracodawca powinien doceniać pracownika i umiejętnie go motywować – tym bardziej, że rynek pracy przeżywa w ostatnim czasie duże zmiany, coraz mocniej ukierunkowując się na pracownika. 

Czym jest karta podarunkowa?

Karta podarunkowa jest elektronicznym odpowiednikiem bonu towarowego i uprawnia do realizacji zakupów w określonych punktach handlowych do określonej wartości, równej kwocie, jaką dana karta została doładowana. W praktyce jest więc przedpłaconą kartą płatniczą, która jest ważna do chwili wyczerpania kwoty, na jaką została wystawiona. Co ważne, karty upominkowe mogą mieć dowolnie skonfigurowany okres ważności – od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Dużym udogodnieniem dla użytkownika tego typu karty jest możliwość sprawdzania jej salda, co pozwala na precyzyjne kontrolowanie wydatków. Jej podstawową zaletą jest możliwość wielokrotnego użycia, co umożliwia realizację dowolnej ilości transakcji. Dzięki temu pracownik może samodzielnie wybrać prezent, który będzie zgodny z jego aktualnymi potrzebami. 

To świetne rozwiązanie dla pracodawcy, ponieważ dzięki temu nie musi szukać pomysłów na konkretne upominki, które bardzo często okazują się być nietrafione. Opcja szybkiego zamówienia oraz dostarczenia kart do firmy sprawia, że bardzo wielu przedsiębiorców wybiera karty podarunkowe jako prezenty z okazji różnego rodzaju świąt, bądź też jako bonus stanowiący nagrodę za osiągnięte wyniki w pracy. Są one świetnymi benefitami, wpływającymi na zwiększenie zaangażowania pracowników. 

karta podarunkowa

Rodzaje kart podarunkowych

Karty upominkowe są dostępne w wielu wersjach i rodzajach, które mogą zależeć bezpośrednio od wystawcy. Dla przykładu mogą to być karty podarunkowe wielokrotnego użytku i wielokrotnego zasilania, dające pełną swobodę wyboru oraz wygodę użytkowania. W tym bowiem przypadku to właśnie pracownik decyduje, na co dokładnie chce przeznaczyć otrzymaną kwotę. Karta tego typu umożliwia płatności w Polsce, za granicą oraz w internecie. Bardzo często towarzyszą jej również promocje związane ze świętami. 

Inną ciekawą opcją są karty podarunkowe dla dzieci, umożliwiające rodzicom wybór prezentów w określonych sklepach z zabawkami, obuwiem, a także księgarniach, kinach czy parkach rozrywki. Karta taka uwzględniać może potrzeby dzieci w różnym wieku, co daje szerokie możliwości zastosowania

Nowością są karty umożliwiające dofinansowanie posiłków oraz zapewniające dostęp do benefitów związanych z rekreacją, sportem i kulturą. Dzięki nim pracownicy mogą korzystać z dopłat do posiłków oraz szerokiego wyboru dostępnych wydarzeń kulturalnych oraz zajęć sportowych. Dopłaty tego rodzaju czy karty podarunkowe dla dzieci to niezwykle skuteczne narzędzia motywacji pracowników, które sprawdzają się w wielu firmach i cieszą coraz większym zainteresowaniem. Tego typu prezenty motywacyjne są z perspektywy pracodawcy bardzo dobrze zainwestowanymi pieniędzmi, dającymi gwarancję zadowolenia ze strony pracowników. 

Dlaczego warto wybrać sportową kartę podarunkową?

Nie ma wątpliwości co do tego, że sport daje energię do życia oraz do pracy – dlatego sportowa karta podarunkowa stanowi prezent wpisujący się w zdrowy, pełen aktywności fizycznej tryb życia człowieka. Podarowanie jej w prezencie może być przepustką do zdrowia i sposobem na wspieranie sportowych pasji kontrahentów oraz pracowników firm. To zawsze trafiony prezent, który szczególnie docenią wszyscy miłośnicy sportu. Obdarowanie takimi kartami pracowników jest jasnym komunikatem, oznaczającym że ich zdrowie jest dla pracodawcy niezwykle ważne.

Karta podarunkowa może zostać zamówiona w formie fizycznych kart, wykonanych z PVC, a także w postaci innowacyjnych i bardzo wygodnych w użyciu kart elektronicznych, które mogą zostać dowolnie spersonalizowane. 

Karta podarunkowa – prezent, który ma sens

Sukces każdej firmy tworzą zaangażowani, usatysfakcjonowani oraz wydajni pracownicy, dla których bardzo często pieniądze nie są wystarczającym ani nawet jedynym powodem pozostania w danym miejscu pracy. Motywowanie oraz docenianie pracowników jest więc niezwykle ważne, szczególnie w dobie zmian zachodzących obecnie na rynku pracy. Wiele firm musi zabiegać o dobrych pracowników, a jednym ze sposobów pozyskania ich oraz zatrzymania są różnego rodzaju benefity. Najlepsze z nich są szyte na miarę, ponieważ zatrudnione osoby posiadają bardzo zróżnicowane potrzeby. 

Dość wysoko na liście najpopularniejszych benefitów znajdują się karty upominkowe, pozwalające każdemu obdarowanemu samodzielnie decydować o tym, na co przeznaczone zostaną dostępne środki.

To podarunek w najlepszym stylu, ponieważ każda okazja jest dobra, aby podarować sport! 

Dodaj komentarz