Nauka

Ile trzeba znać słów i zwrotek żeby mówić po angielsku?

słówka w języku angielskim

Osoby rozpoczynające naukę angielskiego często chcą uczyć się przede wszystkim angielskich słówek, myśląc, że dzięki temu będą w stanie powiedzieć wszystko, co chcą. Ważne jest jednak, by poznać przede wszystkim podstawowe słówka, gdyż inne, nieznane, można zastąpić znanymi czy też omówić dane zagadnienie innymi słowami.

Język angielski ma blisko 15 tysięcy słów. Z pewnością poznanie ich wszystkich marzy się wielu osobom, ale… wcale nie jest to konieczne, by można było swobodnie porozumiewać się w tym języku! Ważne jest, by znać podstawowe słówka, których liczbę określa się na około 2 tysięcy, ale znaczenie mają też inne czynniki, na przykład intonacja.

Może Cię zainteresować: Poziomy biegłości językowej a książki do angielskiego

Nauka słówek – w jaki sposób?

Osoby, które uczyły się języka angielskiego w szkole, dobrze wiedzą, jak wygląda nauka słówek – jest to po prostu ich żmudne wkuwanie. Taka nauka jednak jest mało efektywna, gdyż ważniejsza od znajomości wielu słów jest umiejętność ich stosowania w rozmowie po angielsku, czego zwykle w szkołach się nie uczy.

W jaki sposób najlepiej jest uczyć się słówek? Osoby, którym marzy się mówienie płynnie po angielsku, nie powinny wkuwać pojedynczych podstawowych słówek, ale od razu skupiać się na praktyce. Taka nauka angielskiego daje najlepsze efekty i pozwala na mówienie płynnie już po krótkim czasie.

nauka języka angielskiego

Słówka nie gwarantują umiejętności posługiwania się tym językiem angielskim!

Wiele dorosłych osób ma ten problem – świetnie zna podstawowe słówka z języka angielskiego, a nawet te mniej znane, ale mimo to nie potrafi porozumieć się w tym języku. Dlaczego? Ponieważ kluczem do tego jest mówienie płynnie, a nie każdy, kto zna nawet dużą ilość słów, to potrafi. Trzeba więc postawić na praktyczne wykorzystanie słówek.

Uczenie się podstawowych słówek wydaje się podstawą nauki angielskiego, można jednak uczyć się języka prościej, skuteczniej i o wiele szybciej. Istotne jest nie tylko to, by znać najważniejsze słowa po angielsku, ale też potrafić używać je w zdaniach, gdyż tylko dzięki temu możliwe jest mówienie płynnie.

Ciekawostki: Ile jest słów w języku angielskim i z ilu średnio się korzysta?

Z pewnością każdy, kto podejmuje naukę języka angielskiego, ma nadzieję, że pozna ten język w całości. Warto jednak pamiętać, że język jest żywy i nieustannie się zmienia, a także, że nie trzeba znać go perfekcyjnie, by móc się w nim porozumieć. W języku angielskim jest aż 15 tysięcy słów, ale zwykle korzysta się z zaledwie 2 tysięcy!

Dodaj komentarz