Finanse

Gdzie można sprzedać stare monety?

stare monety na sprzedaż

Spędziłeś lata na tworzeniu swojej kolekcji numizmatów? A może odziedziczyłeś w spadku kilka starych medali lub znalazłeś ciekawie wyglądające monety? Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem i znawcą, czy po prostu przypadkiem wszedłeś w posiadanie kilku interesujących eksponatów, z pewnością czytasz ten artykuł, ponieważ interesuje Cię, gdzie możesz korzystnie je sprzedać.

Istnieje kilka miejsc, w których bez problemu wymienisz na gotówkę nie tylko stare monety i odznaczenia, lecz nawet papiery wartościowe! Pamiętaj jednak, że tylko z niewielu z nich można całkowicie bezpiecznie korzystać.

Serwisy ogłoszeniowe i aukcyjne

Serwisy ogłoszeniowe i aukcyjne mają mnóstwo zalet, ale też kilka wad. Są jednak najprostszym i najszybszym sposobem na wystawienie Twojej kolekcji, a także spieniężenie jej. Wystarczy założenie konta, zrobienie kilku zdjęć, dodanie opisu i gotowe!

Ogromnym plusem tego rozwiązania jest to, że możesz uzyskać dobrą cenę za wystawiane przedmioty. Niestety  – raczej rzadko. Nie oszukujmy się, niewiele osób potrafi docenić wartość eksponatów numizmatycznych i tego rodzaju aukcje niezbyt często cieszą się dużym zainteresowaniem. Dlatego, zanim wystawisz swoją kolekcję, warto wiedzieć, z których serwisów najlepiej korzystać. W tym celu przeglądnij najpopularniejsze strony tego rodzaju, porównaj ceny i zainteresowanie. Poświęcony czas z pewnością zaowocuje lepszą transakcją.

Dużym minusem serwisów jest także to, że nie wszystkie osoby z nich korzystające są uczciwe. Z tego powodu musisz zachować szczególną ostrożność niezależnie od tego, czy interesuje Cię kupno, czy sprzedaż starych numizmatów.

Targi i giełdy staroci

Targi i giełdy staroci to prawdziwe skarbce, jeśli chodzi o różnego rodzaju perełki. Dotyczy to także monet, medali i innych pamiątek. Oczywiście w tego typu miejscach możesz nie tylko kupować nowe eksponaty do swojej kolekcji, lecz również je sprzedawać!

Dużą zaletą targów i giełd jest to, że bardzo często odwiedzają je osoby zainteresowane numizmatyką i poszukujące atrakcyjnych dodatków do swoich zbiorów. Wadą jest jednak to, że zazwyczaj te same osoby pragną kupić te rzeczy w przystępnej cenie. Kolejną niedogodnością jest bardzo duża konkurencja ze strony sprzedawców, którzy po prostu chcą pozbyć się z domu kilku „staroci” i trochę na tym zarobić, i z tego powodu wystawiają swój towar po mocno zaniżonych cenach.

Jeżeli jednak chciałbyś skorzystać z tego rozwiązania, najlepiej wybierać targi i giełdy specjalistyczne, prowadzone oraz odwiedzane przez prawdziwych pasjonatów. Na szczęście w ciągu roku organizuje się mnóstwo tego rodzaju wydarzeń.

Co więcej, odwiedzanie targów numizmatów i antyków pozwoli Ci nie tylko korzystnie sprzedać Twoje eksponaty, ale także pomoże nawiązać nowe kontakty i znajomości. Z pewnością warto dać szansę tej opcji, zwłaszcza jeśli bardziej niż na tym, żeby sprzedać Twoje numizmaty jak najszybciej, zależy Ci na tym, by sprzedać je jak najkorzystniej. A z pewnością tak jest!

Gabinet Numizmatyczny Damian Marciniak

Kolejnym miejscem, w którym możesz sprzedać eksponaty numizmatyczne, są oczywiście specjalistyczne gabinety numizmatyczne. Według nas jest to najlepszy wybór, ponieważ masz do czynienia z ludźmi, którzy potrafią profesjonalnie wycenić wartość Twojej kolekcji.

Jednym z wartych uwagi miejsc na numizmatycznej mapie Polski, a dokładniej Warszawy, które powinien znać każdy wielbicieli zabytkowych osobliwości, jest Gabinet Numizmatyczny Damian Marciniak. Ten wyjątkowy gabinet został założony przez pasjonatów i dla pasjonatów numizmatyki.

Wizyta w gabinecie numizmatycznym ma mnóstwo zalet i żadnych wad. Przede wszystkim, jak już wspomnieliśmy, w tego rodzaju miejscach mamy do czynienia ze specjalistami. Są to osoby będące w stanie precyzyjnie określić wartość Twojej kolekcji. Co więcej, w GNDM taka wycena przeprowadzana jest całkowicie za darmo!

Poza tym sprzedaż i skup w Gabinecie Numizmatycznym Damian Marciniak jest całkowicie bezpieczny. Korzystając z usług takiego miejsca, nie jesteś narażony na żadne nieprzyjemności, o których wspominaliśmy w poprzednich punktach. Ale to nie wszystko, ceny w GNDM ustalane są na podstawie aktualnych cen giełdowych. Gabinet ma także wyjątkowo niskie marże.

Jeśli jesteś prawdziwym wielbicielem starych nominałów, z pewnością zainteresują Cię też giełdy przeprowadzane regularnie przez GNDM. Co więcej, oprócz aukcji tradycyjnych, Gabinet prowadzi też aukcje internetowe na znanych serwisach, takich jak Ebay i Allegro. Poza tym na stronie GNDM znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji, niezbędnych każdemu numizmatykowi.

Warto też wspomnieć, że Gabinet Numizmatyczny Damian Marciniak zajmuje się nie tylko monetami, medalami i odznaczeniami, lecz także banknotami, akcjami i obligacjami, a także książkami o tematyce numizmatycznej. Bez wątpienia warto odwiedzić to szczególne miejsce!

Dodaj komentarz