Technologia

Co wybrać, panele akustyczne czy boksy akustyczne?

panele akustyczne

Odpowiednia aranżacja przestrzeni oraz wyposażanie miejsc pracy, domów i mieszkań, to warunek dobrego funkcjonowania w tych miejscach. Właściwie dostosowana przestrzeń sprzyja bardziej wydajnej pracy, tworzy miejsca, gdzie można zebrać myśli, czy po prostu odpocząć. W biurach niestety nie zawsze zapewnione są odpowiednie warunki. Ścianki akustyczne oraz boksy akustyczne zapewniają to, czego tak bardzo brak – miejsca skupienia i ciszy. Co będzie bardziej odpowiednie oraz jakie są zalety ścianek oraz boksów akustycznych? Niezbędne informacje poniżej.

Zalety ścianek akustycznych

Zakup ścianki akustycznej to inwestycja, która doskonale sprawdzi się nie tylko w pełnym zgiełku biurze, ale także i w domu. Najlepsze ścianki akustyczne zbudowane są z materiałów, które doskonale spełniają swoje zadanie. Najwyższej jakości materiały, z których zbudowane są ścianki to aluminium i wełna mineralna, co czyni konstrukcję nie tylko świetnie pochłaniającą dźwięki, ale także ekologiczną. Produkt zbudowany jest z surowców naturalnych i odnawialnych. Ścianki wykazują najwyższe właściwości akustyczne, to jest skutecznie pochłaniają dźwięki, zapewniają skupienie oraz optymalne warunki do pracy. Wielką zaletą ścianek akustycznych jest ich mobilność. Możemy wyróżnić 4 typy ścianek: akustyczna pojedyncza, podwójna, na biurko oraz zabudowana typu box lub phonebox.

Zalety boksów akustycznych

Niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących stworzenia miejsca do pracy i skupienia w biurze lub każdej innej przestrzeni, są boksy akustyczne. Oczywiście, decydując się na zakup boksu akustycznego trzeba przewidzieć odpowiednie jego ustawienie w danym miejscu. Boksy akustyczne świetnie sprawdzają się w roli azylu do chwilowego odpoczynku, skupienia czy zebrania myśli; budki telefonicznej; pomieszczenia do przeprowadzenia briefingu lub narady czy konferencji w małym gronie oraz do prowadzenia wideokonferencji.

Optymalne warunki zapewnia dobrze przemyślana konstrukcja oraz wykorzystane do jej budowy najlepszej jakości materiały dźwiękochłonne o właściwościach pochłaniających oraz izolacyjnych. Dodatkowa izolacja akustyczna zapewniana jest przez zastosowanie wysokiej jakości szkła o właściwościach fonicznych.

Profesjonalne boksy akustyczne posiadają również dodatkowe udogodnienia, takie jak oświetlenie LED oraz zapewniającą najwyższy komfort pracy wentylację. Renomowani producenci instalują w boksach mediaport, który według wymagań klienta może być dostosowany do danego boksu.

Wybór zależy od przeznaczenia

Zarówno ścianki akustyczne, jak i boksy akustyczne doskonale spełniają swoje funkcje. Wybór pomiędzy tymi produktami będzie warunkowany na podstawie ich przeznaczenia.

Ścianki akustyczne poprawiają warunki pracy, można dzięki nim zminimalizować inwazyjne dźwięki, wyposażyć w nie biurka lub stosować je w dowolnej konfiguracji. Są one mobilne, dlatego też z łatwością się je przemieszcza.

Akustyczne ścianki idealnie nadadzą się nawet do mieszkania, natomiast boksy akustyczne fantastycznie sprawdzą się w biurach lub innych miejscach publicznych i zapewnią idealne warunki do odpoczynku, zebrania myśli, rozmowy telefonicznej, spotkania w małej grupie itp. Dzięki atrakcyjnemu designowi, ścianki i boksy akustyczne posiadają zjawiskowe cechy dekoracyjne. 

Dodaj komentarz