Biznes

Zimowy must have wśród ubrań roboczych – tą odzież musisz mieć!

Odzież BHP

Ubrania robocze to specyficzny rodzaj odzieży, która musi spełnić szereg wymogów. Jej głównym celem jest zapewnienie ochrony pracownikowi fizycznemu podczas wykonywania pracy. Chodzi o wszelkie szkodliwe czynniki panujące w miejscu pracy, jak i warunki atmosferyczne w przypadku robót na zewnątrz. Ponadto wyroby te muszą spełniać wszelkie europejskie normy oraz wymagania BHP. Ale nie bez znaczenia jest także wygląd roboczej odzieży i jej funkcjonalność i wygoda. W jakie ubrania robocze warto się wyposażyć na okres zimowy? Gdzie je kupić?

Polar roboczy na większy chłód

Polar roboczy
Źródło: grapil.pl

Praca w nieogrzewanym budynku, na placu budowy czy na drodze wiąże się z narażeniem na niesprzyjające warunki pogodowe. Zimą szczególnie odczuwalny jest mróz i wiatr. Dlatego to bardzo ważne, by pracownicy mieli odzież roboczą, która zapewni im komfort termiczny. Polar roboczy to doskonały wybór, jeżeli zależy nam na ochronie przed wiatrem i chłodem, a jednocześnie na pełnej swobodzie ruchów. Polar zapinany na suwak pod samą szyję zapewni ciepło pod szyją, natomiast polarowa bluza z kapturem dodatkowo ochroni przed wiatrem głowę i uszy. W internetowym sklepie grapil.pl, producenta odzieży BHP znajdziesz szeroki wybór polarów i bluz roboczych. Są wykonane z trwałych, odpornych na zniszczenia materiałów, z dodatkowymi wzmocnieniami w miejscach szczególnie narażonych na przetarcie lub rozprucie.

Ciepłe i wygodne spodnie robocze

spodnie robocze ocieplane
Źródło: grapil.pl

Kolejnym niezbędnym elementem zimowej odzieży pracowniczej są ciepłe spodnie robocze. Wysokiej jakości spodnie robocze powinny być ocieplane, dobrze dopasowane do sylwetki, posiadać funkcjonalne kieszenie oraz chronić przed szkodliwymi czynnikami i chłodem. Sklep grapil.pl oferuje wygodne, estetyczne oraz trwałe spodnie i ogrodniczki robocze. Sprawdzą się podczas prac na świeżym powietrzu, chroniąc przed mrozem i wiatrem.

Kurtki robocze na każdą pogodę

Podczas prac na zewnątrz w okresie jesienno-zimowym nie można także zapomnieć o ciepłej kurtce roboczej. Kurtka robocza powinna chronić przed deszczem lub śniegiem, zatem musi być wykonana z nieprzemakalnych tkanin. Ważne są też funkcjonalne kieszenie na niezbędne przybory, narzędzia, telefon czy dokumenty. Producent odzieży roboczej grapil.pl oferuje szereg modeli kurtek roboczych o różnych dodatkowych funkcjach. Wykonane są z mocnych i trwałych materiałów, które nie kurczą się pomimo wielokrotnego prania. Dodatkowo szwy i  materiał na łokciach został wzmocniony solidną tkaniną poliestrową, odporną na rozdarcie czy wbicie ostrza. To bardzo ważne podczas prac na budowie, gdzie mamy do czynienia z niebezpiecznymi narzędziami. Taka kurtka to nie tylko ochrona przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, ale też przed potencjalnymi zagrożeniami zdrowia i życia.

Ubranie odblaskowe nie tylko po zmroku

kurtka robocza odblaskowa
Źródło: grapil.pl

Odzież odblaskowa to niezbędny element stroju pracownika, który wykonuje swoje zawodowe obowiązki blisko drogi, gdzie panuje wzmożony ruch. Taka odzież produkowana jest w trzech kategoriach. Najwyższa klasa to numer 3 – oznacza odzież najlepiej widoczną, którą stosuje się w zawodach o najwyższym ryzyku potrącenia, na przykład podczas prac wykonywanych na autostradzie. Zapewnia ona widoczność na odległość nawet 300 metrów. Ubrania odblaskowe niższej klasy pod numerem 2 gwarantują widoczność na odległość 150 metrów. Te oznaczone numerem 1 zapewniają najmniejszą ochronę. Podobnie jak inne elementy odzieży BHP, również odzież odblaskowa musi spełniać normy europejskie. Gdy tak jest, posiadają odznaczenie PN-EN 20471:2013. Mogą one posiadać trzy kolory: żółty, czerwony oraz pomarańczowo-czerwony. Wybierając ubrania odblaskowe, zwracajmy szczególną uwagę, czy są to produkty certyfikowane. Taką odzież znajdziemy w sklepie internetowym grapil.pl. Producent oferuje certyfikowaną odzież odblaskową w klasie numer 2 i 3, w tym czapki, kamizelki czy ocieplane kurtki robocze.

Zimowe obuwie BHP

Kończąc kompletowanie roboczego stroju na zimę, nie można oczywiście zapomnieć o  ochronnym obuwiu BHP. Obuwie robocze na zimę musi nie tylko chronić przed niebezpieczeństwami typowymi dla prac na zewnątrz, ale także przed mrozem czy poślizgnięciem się. Buty BHP powinny być wykonane z materiałów, które będą dobrze odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Bardzo istotna jest także podeszwa. Powinna być odpowiednio gruba, antypoślizgowa, stabilna, a przy tym lekka, aby nie zmęczyć nóg po kilku godzinach noszenia. Zimowe buty powinny też być za kostkę, aby chronić przed mrozem czy dostaniem się do środka śniegu. Oczywiście buty ochronne BHP także powinny posiadać certyfikat europejski i spełniać wymagania normy EN-ISO-20345:2004/A1:2007 – to gwarancja bezpieczeństwa i jakości. Producent odzieży BHP grapil.pl oferuje obuwie spełniające te wymagania. W ich ofercie znajdziemy trzewiki, obuwie gumowe, półbuty oraz sandały.

Zawsze wybieraj najwyższą jakość odzieży BHP

Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem, czy pracodawcą, zawsze powinieneś zwracać uwagę na jakość odzieży roboczej, w której wykonujesz swoje obowiązki lub które wybierasz dla swoich podwładnych. Najbardziej godna zaufania jest odzież i obuwie certyfikowane – mamy wtedy pewność, że jest ona wykonana profesjonalnie, z odpowiednich materiałów oraz posiada niezbędne funkcje ochronne.

Dodaj komentarz