Nauka

Poziomy biegłości językowej a książki do angielskiego

rozmowa kobiet po angielsku

Choć istnieje bardzo wiele dziedzin, których dobre poznanie zależne jest od dokładnego zapoznania się z podręcznikami, nauka angielskiego zdecydowanie do nich nie należy. Wiele osób dochodzi do tego wniosku – nawet najlepsze książki nie nauczą języka w tym stopniu, w którym gwarantują to praktyczne lekcje.

Szkolne podręczniki zwykle mają swoje poziomy – intermediate, upper-intermediate, które określają poziom znajomości języka. Jest to jednak tylko wiedza teoretyczna i często nawet osoby, które posiadają zawarte w książkach wiadomości na doskonałym poziomie C, zwyczajnie nie potrafią mówić po angielsku.

Szkolny poziom a realne umiejętności

Bardzo wiele osób decydujących się na podjęcie kursów angielskiego posiada wyniesioną ze szkoły wiedzę teoretyczną, ale w praktyce nie potrafi poprawnie zbudować zdania po angielsku. Nie może to dziwić, gdyż szkolny poziom znacząco odbiega od realnych potrzeb jeśli chodzi o umiejętność mówienia po angielsku.

Sprawdź również: Ile trzeba znać słów i zwrotek żeby mówić po angielsku?

Mimo iż duża część osób uczy się angielskiego przez wiele lat w szkole, praktycznie przez całą edukację, niewielka liczba absolwentów może powiedzieć, że szkolna nauka pozwala im biegle porozumiewać się po angielsku. By więc posiadać tę umiejętność, trzeba wybrać nasz kurs i uczyć się właściwymi, skutecznymi metodami.

Podręczniki do nauki nie określają poziomu mówienia i porozumiewania się po angielsku

Szkolna nauka języka angielskiego nie jest dostosowywana do potrzeb konkretnych uczniów i grup słuchaczy, ale planowana pod kątem wymagań programowych i napisanych zgodnie z nimi podręczników. Niestety, zwykle nie daje to dobrych skutków jeśli chodzi o umiejętność swobodnej komunikacji w języku obcym.

Bardzo często zdarza się, że uczniowie, którzy w toku nauki szkolnej przerobili wszystkie zalecane podręczniki, na poziomie intermediate i upper-intermediate, nie posiadają umiejętności praktycznego porozumiewania się w języku angielskim. Można więc uznać, że szkolna edukacja nie jest wystarczająca.

Comments (1)

  1. Super napisane. Muszę podziękować za Twój trud. Mam nadzieję, że będzie więcej takich wpisów 🙂 Po prostu super. Będę częściej zaglądał.

Dodaj komentarz