MotoryzacjaTechnologia

Czym jest i jak działa interkom motocyklowy?

motocyklista z kaskiem z interkomem

Jazda motocyklem ma wiele zalet i daje prawdziwą wolność. Nie zawsze jednak mamy możliwość sprawnego porozumiewania się z towarzyszami podróży. Na szczęście, nowoczesne technologie są w stanie zniwelować te drobne niedogodności i sprawić, by jazda była jeszcze przyjemniejsza, a przy tym bardziej bezpieczna. Jednym z rozwiązań chętnie wybieranych przez miłośników jednośladów jest kask z interkomem.

Czym jest interkom motocyklowy?

Interkom motocyklowy to urządzenie, które za pomocą technologii Bluetooth pozwala na połączenie się z innymi urządzeniami tego typu oraz z telefonem komórkowym lub nawigacją. Urządzenie to umiejscowione jest w kasku, składa się z głośnika oraz mikrofonu, a także przycisków, które pozwalają na nawiązywanie i odbieranie rozmów. Dzięki temu motocyklista, który je wykorzystuje, nie musi zatrzymywać się i zsiadać z motoru, by nawiązać kontakt z innymi osobami. Co ważne, urządzenia te zapisują w swojej pamięci inne, które z nim połączyliśmy, przez co łączą się automatycznie z użytkownikiem, który pojawi się w ich zasięgu. Zazwyczaj, za pomocą interkomu możemy połączyć około 8 urządzeń, choć wiele zależy oczywiście od modelu, na który się zdecydujemy.

Może Cię zainteresować: DLACZEGO SPECJALISTYCZNA ODZIEŻ JEST WAŻNA PODCZAS JAZDY NA MOTOCYKLU?

Jakie możliwości daje interkom do kasku?

Podstawową korzyścią, jaką daje korzystanie z interkomu motocyklowego, jest z całą pewnością usprawnienie komunikacji w czasie jazdy motorem. Nie ukrywajmy, bez tego przydatnego gadżetu jest ona po prostu niemożliwa. Możemy swobodnie rozmawiać zarówno z pasażerem, który jedzie z nami na jednośladzie, jak i z innymi towarzyszami, z którymi wybieramy się w podróż. Służy to nie tylko maksymalizacji przyjemności z jazdy, ale również zwiększeniu bezpieczeństwa. Motocykliści posiadający kaski z interkomem mogą bowiem sprawnie informować się na trasie o różnego rodzaju zagrożeniach, które mogą się na niej pojawić. Podróż staje się więc ciekawsza, przebiega sprawniej, a przy tym minimalizuje ryzyko wypadków i innych zdarzeń losowych. Interkom w kasku motocyklowym nie wpływa negatywnie na komfort jego noszenia. Urządzenia są bowiem zaprojektowane tak, by idealnie dopasowywały się do kształtu kasku. Co więcej, jeśli wybierzemy interkom bezprzewodowy, jego montaż nie sprawi nam najmniejszych trudności.

Z czego jeszcze możemy skorzystać posiadając interkom?

W tym miejscu warto wspomnieć, że interkom motocyklowy to nie tylko swobodna możliwość prowadzenia rozmowy z innymi uczestnikami podróży, ale też wiele więcej. Za jego pomocą możemy np. korzystać z komunikatów głosowych nawigacji GPS, kiedy promienie słoneczne sprawiają, że ekran, na którym wyświetla się trasa, jest niewidoczny. Interkom może również uprzyjemnić nam podróżowanie umożliwiając słuchania ulubionej muzyki lub radia.

Na co zwrócić uwagę i gdzie kupić kask z interkomem?

Kask z interkomem to nie jedyne rozwiązanie. Jeśli posiadasz dobrej jakości, dopasowany do twoich potrzeb kask motocyklowy, możesz zdecydować się na zakup samego urządzenia – w ten sposób uda ci się sporo zaoszczędzić. Najlepiej postawić na urządzenia bezprzewodowe, które są zwyczajnie wygodniejsze w obsłudze. Koniecznie warto sprawdzić także czy są one wodoodporne. Dobrze, jeśli będą posiadały jak największy zasięg sieci bezprzewodowej. Dodatkową funkcją, która może przydać się jeśli jeździsz z pasażerem, jest możliwość współdzielenia muzyki. Powinniśmy też jak długo może działać interkom bez konieczności ładowania baterii – jest to niezwykle ważne szczególnie wtedy, gdy wybieramy się w dłuższą trasę. Obecnie najbardziej opłaca się zakupić interkom w sklepach internetowych takich jak https://www.4motos.pl/. W sklepie tym znajdziemy bowiem nie tylko szeroki wybór urządzeń znanych marek czy niskie ceny, ale również profesjonalne doradztwo. Podsumowując, interkomy motocyklowe to bardzo przydatne urządzenia, w które wyposażyć powinni się wszyscy motocykliści, którzy lubią wybierać się w trasę z pasażerem lub w grupie znajomych. Dzięki nim możliwe jest znacznie bezpieczniejsze, a przy tym atrakcyjne podróżowanie. Nic więc dziwnego, że gadżety te cieszą się coraz większą popularnością.

Dodaj komentarz